O mně

Zdeňka Urbanová

 

Umělkyně malířka Zdeňka Urbanová se dlouhodobě věnuje malbě suchým pastelem. Její náměty jsou převážně inspirovány přírodními motivy – zaměřuje se na křehkost a pomíjivost materiálu. Obrazy jsou tvořeny s mimořádnou citlivostí pro detail a barvu, vyzařují pozitivní energii, kterou do nich vkládá.

Mgr. Zdeňka Urbanová, DiS. vystudovala obor počítačová grafika na Vyšší odborné škole grafické a Střední průmyslové škole grafické v Hellichově ulici v Praze, zároveň i dvouobor Výtvarná výchova (ateliér malby doc. ak. mal. Jaroslava Dvořáka) ve spojení se Sociální pedagogikou na PedF Univerzity Karlovy v Praze. V profesním životě se věnuje grafickému designu, malba je jejím dalším prostředkem seberealizace a své zkušenosti dále uplatňuje při individuálních kurzech arteterapie.

 

Dokonalá souhra – Michal Horák a Zdeňka Urbanová – Skvělý zpěv, nápadité a originální texty Michala Horáka spolu s grafickým zpracováním a kresbami Zdeňky Urbanové ocenili posluchači Zlatou deskou Supraphonu. Michalovo cédéčko se opravdu vydařilo…

Michal Horák a Zdeňka Urbanová grafika
Michal Horák a Zdeňka Urbanová a veliká radost z úspěchu Michalova cédéčka – Supraphon

Časopis Cosmopolitan vybral Zdeňku Urbanovou jako jednu z inspirativnch osob pro rok 2017.

Zdeňka Urbanová - inspirativní osob
Zdeňka Urbanová – inspirativní osoba pro rok 2017
100 LET GRAFICKÉ ŠKOLY V PRAZE

Grafickou práci Zdeňky Urbanové bylo možné vidět i na výstavě 100 let Grafické školy v Praze v UMPRUM (1. 10. 2020–12. 9. 2021).

Zdeňky Urbanová Výstava UMPRUM 100 let Grafické školy
Grafická práce Zdeňky Urbanové – Výstava UMPRUM 100 let Grafické školy

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *